25-27 серпня 2020 р. відбулася школа Агіографії присвячена темі "Мучеництво - ісповідь віри від античності до сучасності". Молитвою і вітанням учасників розпочав конференцію о. Роман Тереховський висвітливши тему Радість мучеництва – початки культу святих. Розвиваючи тему він опирався на статті Енцо КаччіттіМотив радості античних мучеників, автор вказуючи на старозавітню книгу Макавеїв представив братів Макавеїв, як  готових до випробування і витривалих у вірі. Власне життєве переконання і можливість свідчення давала мученикам силу перетерпіти мучеництво. Текст статті

о. Полікарп Марцелюк, ЧСВВ Еволюція свідчення мучеників у добу І-ІІ ст. у Римській імперії. Доповідач представив на основі історії мученицва Сімфороси у Тіволі та як пошана до мучеників, які з гідністю приймали смерть у час публічних градіаторських боїв, стала переконливим свідченням християн  вірності Правді і загрозою публічному статусу імператора, які змушені були відмовитися від публічних засудів християн і вдаватися до практики засудження християн до заслання ad Tartares. Доповідач вказав яких переслідувань зазнали християни і як практика  вшанування мощей мучеників набрала форм літургійного вшанування локальними спільнотами християн таз актом толеранції імпер. Констянтина поширилась на усю Церкву. Текст доповіді

У презентації п. Володимира Бірчака, ст. наук. дослідника ІІЦ,Консультація архівів репресивних органів влади. Структура архівних справ доби радянських репресій. Було представлено певну аналогію античних Актів мучеників та документів радянських репресивних  оганів влади. Але якщо Акти містили лише лаконічний допит чому християнин не хоче скласти жертву імператору та обставини його мучеництва то слідчі справи радянської влади містять як формальні акти арешту та анкету арештованого так і протоколи допитів обвинувачених та свідків та речові докази обвинуваченого.  

Іконографія Новомучеників ХХ ст. представлена автором Галерії ікон п. Ганною

Михасюк та Ольгою Романчак, які приготували Галерею ікон Новомучеників. Розповідаючи про ікони окремих Новомучеників п. Ганна зазначила що їх виконання вимагало прочитання їх житій та вибір сюжету який зможе промовити до глядача, тому праця була над галереєю була викликом який художник вдало вирішила через зображення не лише лику святого, але й житійного сюжету який характеризує його мучеництво. Доповідач представила концепцію і ескіз соборної ікони Новомучеників та розповіла що основний іконографічний сюжет скеровує вірних до розуміння спільноти мучеників, як виразу автентичного лику Церкви Христової. Скульптор Богдан Гретчак представив власні напрацювання скульптурних композицій Хресної дороги на Високому Замку у Львові та інші які він виконував у різних локаціях намагаючи промовити до глядача використовуючи виразність і лаконічність скульптури Христа. Передаючи вираз страждань не лише через лик Христа, але акцентуючи на монументальності хреста не лише як знаряддя страждань, але і як символ Відкуплення. 

Другий день школи відкрила доповідь п. Юлії Григорчук, Лікар Остап

Селянський,життя, як ісповідь віри у світлі свідчень та фактів. Автор висвілила життєвий шлях лікаря який за допомоги праведного Кир Андрея Шептицького зумів реалізувати свій життєвий вибір лікаря як серед гуцулів та надаючи допомогу не очікуючи нічого взамін так і в умовах ІІ світової війни, жертвуючи власною безпекою лікар у час бомбардування залишився в операційній залі і загинув рятуючи життя хворого. Презентація

У доповіді п. Ірина Гнідик, к.іст. н. Особливості іконографії Богородиці наприкладі чудотворних ікон Венеції та Риму.Доповідач у презентації показала лики ікон Богородиці, які вшановуються християнами через особливе заступництво у часах пандемій чи військових нападів на міста Італії. Автор описала як у Венеції поєднується тип іконграфічного зображення Богородиці та скульптурні композиції, які підкрелюють сюжет події заступництва.

Учасники конфренції здійснили екскурсію у архів управління СБУ у Львові, де практично ознайомлилися  з структурою архівно-слідчих справ, обліковими документами наказів НКВС про розстріли громадян у червні 1941 р. Керівник архівного підрозбілу СБУ розповіла про можливість консультації документів та специфіку обмежень роботи у час пандемії.

Учасникам було надано матеріали статей доповідей та ознайомлено з публікаціями
Місії Постуляції святих УГКЦ у ділянці норм і правил ведення процесів беатифікації та про Слуг Божих у процесі беатифікації. 

о. Полікарп, ЧСВВ