Святіший Отець Франциск вказуючи у на приклад мученика Юстина повчає: «Причиною його переслідування не була його харитативна чи просвітницька діяльність, а ісповідання віри у Воплоченого Бога - розп’ятого і воскреслого Христа. Саме Добра Новина та відповідність слову проповіді власного життя стала предметом переслідування мученика. Церква не є культурним осередком, ані соціальним організмом. Церква сімя Ісусова. Церква сповідує віру в Христа волоченого у плоті, адже саме за цю правду його було розп’ято»[1].
Церква свята, не лише як тіло Христа і храм Св. Духа, але завдяки життю святих яких не бракує у кожному поколінні. Проваджені Св. Духом, вони зуміли дати оригінальні відповіді закорінені у Євангелії на виклики часу. Їх роль є вирішальною у збереженні вірності Церкви Христу. Без їх харизми історія Церкви була б історією авторитетної інституції. Отож принципові студії святих, їх життя і культу. Бачачи особливий характер документів щодо святих, такі студії вимагає звернення до специфічного методу дослідження їх історії.

25-27 серпня 2020 р. запрошуємо прийняти очну або онлайн участь у школі Агіографії присвяченій темі "Мучеництво - ісповідь віри від античності до сучасності".

Детальна програма школи тут - Програма

Історики, богослови та науковці, які цікавляться веденням процесів прослави святих на школі агіографії отримають знання історико-критичного методу дослідження житій святих мучеників.
Просимо зголошуватись до 23 серпня 2020 року


Місія «Постуляційний центр беатифікації й канонізації святих УГКЦ» пл. Соборна 3а, Львів 79008

тел.: +380 32 235-46-89, тел. +380962765508 о. Полікарп, ЧСВВ

ел. адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.


[1] Lo scandalo dell Incarnazione, Osservatore Romano, неділя 2 червня 2013, № 5.