Не втратити коріння, закликає Папа Франциск з нагоди дня літніх людей, плекаючи зв’язок поколінь у сучасних сім’ях. Досвід життя, мудрість віри і знань, джерелом яких є дідусі і бабусі, у родинах мають передавати молодому поколінню щоб зберегти культуру роду та народу. Старші є скарбом родини, шануйте і любіть їх та дозволяйте спілкуватися з дітьми звертається папа Франциск до родин. Народ що не шанує старших, які носіями скарбу мудрості народу не має майбутнього адже не має пам’яті і їх не слухаючи помирає.

А насправді літні людей є немов ін’єкцією мудрості для неповороткого і розсіяного суспільства, а їх молитва справжнім скарбом Церкви. Насправді кожен з нас має власний досвід спілкування з старшими людьми і ми покликані їх живий досвід перейняти як спадщину автентичного християнського життя у час перемін і жахливих випробувань ХХ ст.

На зустріч у Місію Постуляції завітав 94 літній п. Іван Мамчур автор книги «Нас доля світами водила» у спілкуванні з 79 літньою п. Богданною Мончак авторкою біографічних спогадів та 87 літньою п. Іриною Пелех кожен поділився спостереженнями про рутину побуту та сучасні проблеми суспільства зазначивши що брак віри і людяності призводить до кризи цінностей у суспільстві і як наслідок маємо явища корупції та війни, економічної емміграції.

Пан Іван у біографії «Нас доля світами водила» поділився досвідом як віра скріпляла його у час випробувань. Його молоде життя  юнака з села Рокитного змінила  у час навчання у Академічній гімназії зустріч з Кир Йосифом Сліпим та праведним Кир Андреєм Шептицьким, для нього це був час як росту духовної і громадянської свідомості, випробували його характер досвід ІІ світової війни та поневіряння і повстання у таборі Кенгіру (Казахстан), а бажання навчатися навіть на засланні у Караганді відкрило шлях до навчання у Москві і в результаті уможливило повернення у Галичину. Життєвий досвід п. Іван щирим і простим словом передає, як і численні старші люди для сучасної молоді, щоб не розгубились у світі віртуальної дійсності, а просвічені християнською вірою на щодень шукали і вибирали шлях свідомого українця і у житті керувалися Заповідями Господа нашого Ісуса Христа.

Заохочуємо відкривати досвід історії не через призму стереотипів, а через живе спілкування з очевидцями, свідками подій.

Повчальні історії з життя українців та духовенства запрошуємо надсилати нам на пошту: Львів, по. Соборна, 3а, Місія Постуляції святих УГКЦ та на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

о. Полікарп Марцелюк, ЧСВВ