Друк

2-4 грудня 2016 р.Б. у Дрогобицькій духовній семінарії відбулася ІІІ Міжсемінарійна науково-практична конференція «Незламні свідки віри християнської. Мучеництво: історія і сьогодення». У цьому заході, який став черговою подією у рамках святкувань 20-ліття Дрогобицької семінарії, взяли участь студенти всіх греко-католицьких семінарій в Україні, крім Ужгородської. Таким чином дрогобицька семінарійна спільнота підхопила ініціативу, яка була започаткована у 2015 р.Б. у м. Києві у з благословення Блаженнішого Святослава, Глави й Отця УГКЦ.

Зустріч семінаристів
 
2 грудня, після реєстрації, учасники конференції мали змогу відвідати відомі місця древнього Дрогобича, зокрема дерев’яний храм Св. Юра, музей блаженної пам’яті владики Юліана (Вороновського) та вежу міської ратуші. Після вечірнього богослужіння у актовому залі відбувся показ фільму про Дрогобицьку духовну семінарію, після якого в невимушеній обстановці мало місце взаємне знайомство та представлення особливостей внутрішньосемінарійного життя кожного з духовних навчальних закладів, представники яких взяли участь у Дрогобицькій конференції - Київської, Львівської, Івано-Франківської, Тернопільської, Брюховицької та Дрогобицької семінарій.
 
3 грудня, після Божественної Літургії, під час якої проповідував о. Андрій Чорненко, віце-ректор Івано-Франківської духовної семінарії, почалася пленарна частина конференції. Після вітального слова і благословення владики Григорія (Комара), Єпископа Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ, з доповідями виступили: о. д-р Мирон Бендик («Мучеництво та ісповідництво в сучасному світі: кровне та безкровне свідчення віри»), о. Ігор Цмоканич («Мучеництво в Біблії: жертва та свідоцтво»), о. д-р Роман Федько ( «Мучеництво в святоотцівській спадщині»), п. Ігор Бриндак («Мучеництво в історії Київської Церкви Х-ХІХ ст.: маловідомі сторінки»), ієром. Полікарп Марцелюк, ЧСВВ («Новомученики УГКЦ та їхнє свідоцтво віри») та д-р Олег Цимбалюк ієром. Полікарп Марцелюк, ЧСВВ («Прослава і почитання мучеників. Сучасна практика Католицької Церкви та досвід Самбірсько-Дрогобицької Єпархії УГКЦ»).
Після молитви Часу та обідньої перерви пройшли секційні засідання. У трьох тематичних секціях («Свідчення віри в Святому Письмі та Переданні Церкви», «Мучеництво та ісповідництво в історії Київської Церкви» та «Мучеництво та ісповідництво в сучасному світі: кровне та безкровне свідчення віри») учасниками-делегатами від семінарій було представлені 30 доповідей. Після роботи у секціях модератори (о. Роман Федько, о. Полікарп Марцелюк та о. Андрій Чорненко)
 
Доповіді
представили тематику і основні тези студентських доповідей.
Після Вечірні з Литією з нагоди свята Введення в храм Пресвятої Богородиці відбулося останнє пленарне засідання ІІІ Міжсемінарійної науково-практичної конференції, під час якої було підведено підсумки конференції. Зокрема, було відзначено, що конференція пройшла на високому рівні та мала не лише наукове, але й практичне значення, адже семінаристи отримали практичні навички і поради, як розкривати невідомі та маловідомі сторінки мучеництва, а також сприяти прославі і почитанню мучеників Київської Церкви.
Найближчим часом планується публікація матеріалів Дрогобицької конференції для того, щоб з ними могло ознайомитися якомога більше число зацікавлених осіб.
Під час Дрогобицької конференції стало відомо, що у 2017 р.Б. подібні міжсемінарійні конференції заплановано провести у Брюховецькій монашій семінарії та в Івано-Франківському Богословському-Університеті. Делегати підкреслювали цінність таких ініціатив для наукового поступу в Українській Греко-Католицькій Церкві та для взаємного пізнання та спілкування між семінаристами.
http://dds.edu.ua/ua/news/1661-u-drohobytskiy-seminarii-projshla-3-mizhseminarijna-konferentsia.html
Категорія: Новини
Перегляди: 215