Друк

Митр. Велямин Рутський
5 жовтня 2016 р., в Провінційному Домі Отців Василіян, у Львові, відбулись збори настоятелів Провінції. Постать митр. Йосиф Велямина Рутського митрополита Київського, память 380 років від смерті якого будуть Василіяни вшановувати у рамках святкувань з нагоди реорганізації чернецтва у Чин Святого Василія Великого поділився о. Полікарп Марцелюк, ЧСВВ. Юний Іван Велямин пройшов шлях пізнання правди від кальвінізму у родині, до прийняття католицької віри та залишився в Унійній Церквіу у зрілому віці. Програма змін життя Церкви яку уклав як богослов у "Викладі одного русина" це програма реформи монашого життя, та заснування шкіл і семінарій, впорядкування пасторальної праці духовенства для зміцнення Унійної Церкви.

Розпочав він її реалізацію переступивши поріг монастиря вслід за однодумцем Йосафатом Кунцевичом. Доповідач підкреслив молитовну поставу та аскезу ієромонаха Йосифа, яка у поєднанні з монашим послухом давала йому відвагу бути свідком Правди, як на аудієнції у Папи Климента VIII у Римі так і перед войовничим натовпом у монастирі у Вільно, у Варшаві перед сенаторами на Сеймі, так перед православними єрархами в Москві. 

переглянути відео

 

Митр. Петро Могила

Діалог був способом пошуку шляхів поєднання митрополита Кир Йосифа з православним митр. Петром Могилою "щоб Русь не нищила Русь" у час коли Європа оговтувалася від кризи тридцятилітньої війни переживаючи зародження поліконфесійного суспільства. Його ідеї пережили його і як у XVII cт. папа Урбан VIII називав його атлантом унії так сьогодні він має імя законодавця Унії і основника Чину св. Василія Великого. Святість життя його після відходу у вічність занотував митр. Рафаїл Корсак, а у ХХ ст. ювілей 300 ліття у 1937 р. митр. Андрей Шептицький вшановував на рівні усієї Церкви, а на Синоді унійних екзархів 1942 р. у час ІІ світової війни учасники синоду поручили його як кандидата на прославу святим молитвам вірним і духовенства.

Обговорення ювілею істориками - http://missiopc.blogspot.com/2014/07/blog-post_26.html#more

У статті використано відеоматеріали Місія "Апостол"

о. Полікарп Марцелюк, ЧСВВ

Категорія: Новини
Перегляди: 272