Друк

Про положення щодо медичної ради у справі чуда часопис "Ватиканський оглядач" від 24 вересня 2016 р. подає Положення ради медиків і статтю монс. Марчелло Бартолуччі секретаря Конгрегації у справах святих, переклад якої наводимо: "Чуда не є маргінальними подіями Євангелії як також і справ святих.

Христос проголошував Царство Боже словами і скріплював їх  "знаками Месії", які робили ясною його ідентичність і гідним віри його місію та предвіщення про останню новизну спасенного світу (Царства небесного). Так можна говорити і про святих. Чуда які отримують через молитву заступництва до них, є знаками присутності Бога в історії, і є підтвердженням з висот їх святості, виражена передусім у їх мучеництві чи праведності життя чеснот. Церква завжди була переконана що у чуді є "палець Божий", який якщо так можна сказати потверджує людське судження про святість. Ця візія є частиною сенсу Церкви і на протязі віків була повторно потверджувана аж до папи Венедикта XVI і папи Франциска. Історичною правдою є те що чуда були вирішальним елементом справи канонізації. На протязі XII-XIII  ст. Церква від простого переліку надзвичайних знаків перейшла до юридичної процедури визнання як святості так і чуд. Процесуальні формальності окреслювалися аж до проголошення норм 1983 папи Івана Павла ІІ, які діють до сьогодні".

Після історичного огляду праці ради медиків кард. Бертолуччі описав працю над Положенням.  "Праця по розробці цього нового положення почалася у вересні 2015 року, коли, в Конгрегації справ святих, була сформована комісія в складі семи посадових осіб, на чолі з архієпископом секретарем Конгрегації. Після кількох зустрічей 27 червня 2016 р., Комісія змогла представити схему Положення на розгляд Чергового Конгресу Конгрегації, який схвалив його, уклавши більш точні межі. Та ж схема була переглянута Головою Медичної ради, професором Поліска, який із задоволенням подав внески з його багаторічного досвіду. 9 липня, кардинал Анджело Амато, префект Конгрегації, відправив остаточний текст державному секретарю для затвердження Папою, 24 серпня 2016, які були передані Понтифіку, державним секретарем кардиналом Паролін. Чинна редакція тексту заснована на попередньому положенні, затвердженому блаженним Павлом VI, 23 квітня 1976. У додаток до пристосування до мови і процедури, була внесена деяка новизна, така як: кваліфікована більшість, до подальших дій при експертизі передбачуваного чуда, принаймні 5/7 або 4/6; справа не може бути переглянута більш ніж 3 рази; для нового розгляду можливого чуда потрібно проводити консультації з новими членами; призначення Голови Ради може мати тільки одне повторне призначення (5 років плюс 5); Вони зобов'язані зберігати в таємниці все те, шо стосується можливого чуда (промотори справи, суд, постулятори, експерти, урядовці Конгрегації); винагороду буде виплачуватися експертам тільки банківським переказом, заступник секретаря Конгрегації у справі чуда, згідно апостольської конституції Божествений учитель досконалості виконує функцій Доповідача. Мета Правил добро Справ святих, які ніколи не можуть бути відокремлені від історичної та наукової істини можливих чудес. Оскільки необхідно, щоб правові норми були повними, згідними і надійними, тому необхідно, щоб їх дослідження проводиться у спокої, об'єктивності та певній компетентності з боку висококваліфікованих медичних фахівців, а потім, на іншому рівні, Конгресом на сесії радників богословів і кардиналів і єпископів, щоб нарешті отримати вирішальне схвалення Святого Отця, який має виключне право визнати надзвичайну подію, як справжнє чудо. Це Положення медичної ради, призначене для доброї роботи Ради для якої завдання стають більше делікатними, вимогливим і робота якої слава Богу, визнана як всередині так і поза Церквою.    

Положення ради медиків Конгрегації у справах святих, від 09/23/2016


 

Вступ

Чудо, необхідне для беатифікації преподобного Раба Божого і канонізації Блаженного, завжди розглядалося з усією строгістю. Уже в Середньовіччі використовували звернення до лікарів знавців, для яких, 17 вересня 1743 року, було створено особливий Реєстр за Бенедикта XIV. Зовсім недавно, Папа Пій XII при Конгрегації обрядів, 20 жовтня 1948 року створив медичну комісію, до якої він додав 15 грудня 1948 року, спеціальну раду медиків.

Йоанн XXIII, 10 липня 1959, об'єднав ці дві структури в медичну комісію, і затвердив її Положення. У світлі нових потреб і відповідно до Апостольської Конституції Sacra Rituum Congregatio  8 травня 1969 він приступив до подальшого перегляду Правил, які були затверджені Папою Павлом VI 23 квітня 1976 року.

Оприлюднення Апостольської Конституції "Божественний Учитель досконалості" Йоана Павла II, 25 січня 1983 року, і досвід останніх років цієї Конгрегації показали необхідність повторного оновлення положення про Медичну раду.

З цією метою, були складені наступні норми Положення медичної Ради Конгрегації справ святих.

Стаття 1 

Стаття 2

Стаття 3

Стаття 4

 Стаття 5

Стаття 6

Стаття 7

Стаття 8

Стаття 9

Стаття 10

Стаття 11

Стаття 12

Стаття 13

Справа слухається Медичною радою в наступному порядку:

 Стаття 14

Стаття 15

 Стаття 16

Стаття 17

Стаття 18

Стаття 19

Стаття 20

Відповідно до ст. 1 § 2 Загального регулювання Римської Курії, 24 серпня 2016 р Ексцеленція кардинал Паролін, державний секретар, з поручення Найвищого Понтифіка затвердив Положення медичної ради Конгрегації у справах святих, встановлюючи що вона входить в силу з моменту її затвердження, скасувавши будь-яку іншу попередню норму.

Анджело Кaрд. Aматo, салезіянин

префект

Марчелло Бартолуччі

Титулярний архиєпископ Бевагні

секретар

 

Переклад з офіційного італійського тексту о. Полікарп Марцелюк, ЧСВВ

Джерело - http://www.osservatoreromano.va/vaticanresources/pdf/QUO_2016_219_2409.pdf

 

Категорія: Новини
Перегляди: 280